צוואה אישית ביחס לצוואה הדדית

נגן וידאו

צוואה אישית ביחס לצוואה הדדית – צוואה, צוואה אישית, צוואה הדדית, עריכת צוואה, צוואה זוגית.

צוואה אישית ביחס לצוואה הדדית

עו"ד רפאל כהן, עוסק בייצוג בדיני משפחה, גירושין וגישור זוגי באזור הצפון עם הסמכות נילוות של יועץ זוגי בכיר ויועץ מיני, ובאתר האינטרנט rcohen-law.co.il.
דיני הירושה יצרו שני סוגים של צוואות, צוואה אישית המתחלקת לארבע סוגים שונים וצוואה הדדית. צוואה אישית ראשונה המוכרת והנפוצה ביותר היא צוואה בעדים, המחייבת את נוכחותם וחתימתם של שני עדים במועד עריכת הצוואה, הסוג השני צוואה בפני רשות הנקראת גם צוואה נוטריונית, הסוג השלישי צוואה בכתב יד נעשית כולה בכתב ידו של המצווה. והסוג הרביעי : צוואה בעל פה, הנאמרת על ערש דווי בפני עדים. לעומת זאת, צוואה הדדית, היא צוואה הנערכת במשותף לשני בני הזוג.
בצוואה אישית ביחס לצוואה הדדית המוריש עורך את הצוואה על פי רצונו בלבד ויוכל לשנותה או לבטלה ככלל בכל עת שיחפוץ בכך, לעומת זאת צוואה הדדית של בני זוג, ניתן לשנותה בהסכמת שני בני הזוג בלבד, או לחילופין לבטלה ע"י אחד מבני הזוג כל עוד שניהם בחיים.

שלח בפייסבוק
צייץ בטוויטר
שלח בוואטסאפ
שתף במייל

סרטונים נוספים בנושא

סרטון של עו"ד רפאל כהן על צוואה אישית ביחס לצוואה הדדית

עו"ד כהן בעל שני תארים אקדמיים ומגוון לימודי תעודה בגישור זוגי ומשפחתי ונותן ייעוץ משפטי ראשוני בהתנדבות במסגרת שירות ייעוץ לאזרח בעפולה והאזור. עו"ד כהן מתמחה בתחום דיני משפחה והמעמד האישי על כל רבדיו תוך שימת דגש על מתן מענה וליווי אישי לכל לקוח לפי צרכיו ומטרותיו הייחודיים.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 054-7911163
פתח
1
איך אפשר לעזור?
שלום וברכה
Call Now Button