משמורת משותפת ומשמעותה

נגן וידאו

משמורת משותפת – הסדרי שהות ילדים, מהי משמורת משותפת, משמורת ילדים, משמורת קטינים.

משמורת משותפת

עו"ד רפאל כהן, עוסק בייצוג בדיני משפחה, גירושין וגישור זוגי באזור הצפון עם הסמכות נילוות של יועץ זוגי בכיר ויועץ מיני, ובאתר האינטרנט rcohen-law.co.il.
תחילה, חשוב להבין את המשמעות האמיתית של משמורת משותפת או בשמה המשפטי "אחריות הורית משותפת" זהו הסדר משפטי בזמן גירושין במסגרתו כל אחד מההורים מגלה מעורבות וחלק פעיל בכל תחומי החיים של ילדיהם הקטינים, ואין הכוונה רק להלנה והסדרי שהות שיוויוניים או דומים. הילדים צריכים לחוש שיש להם 2 בתים מרכזיים ובכל אחד מהם יש להם כל מה שצריכים
לרוב, הסדר המשמורת המשותפת מוסכם על שני ההורים, מתוך הכרה בחשיבותו לטובת ילדי הזוג. הסדר זה, שונה ממשמורת בלעדית או מלאה של אחד ההורים.
עד לאחרונה, במרבית המקרים, האם קיבלה משמורת פיזית מלאה על הילדים, בשנים האחרונות יותר ויותר אבות גרושים מבקשים לקחת חלק פעיל, משמעותי ושווה או דומה בגידול ילדיהם.
למשמורת המשותפת כיום השפעה ניכרת על קביעת גובה מזונות הילדים. ביהמ"ש מתייחסים בפסיקתם לגובה דמי המזונות בעיקר על החלוקה בפועל של שהיית הקטינים אצל הוריהם, מעורבותם השוטפת בגידול ילדיהם וגובה השתכרותם.

שלח בפייסבוק
צייץ בטוויטר
שלח בוואטסאפ
שתף במייל

סרטונים נוספים בנושא

סרטון של עו"ד רפאל כהן על משמורת משותפת ומשמעותה

עו"ד כהן בעל שני תארים אקדמיים ומגוון לימודי תעודה בגישור זוגי ומשפחתי ונותן ייעוץ משפטי ראשוני בהתנדבות במסגרת שירות ייעוץ לאזרח בעפולה והאזור. עו"ד כהן מתמחה בתחום דיני משפחה והמעמד האישי על כל רבדיו תוך שימת דגש על מתן מענה וליווי אישי לכל לקוח לפי צרכיו ומטרותיו הייחודיים.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 054-7911163
פתח
1
איך אפשר לעזור?
שלום וברכה
Call Now Button