חוק יחסי ממון בין בני זוג

נגן וידאו

חוק יחסי ממון בין בני זוג – נושאים נילווים לסרטון- יחסי ממון זוגי, חוק יחסי ממון, איזון משאבים זוגי, איזון משאבים בין בני זוג

חוק יחסי ממון בין בני זוג

עו"ד רפאל כהן, עוסק בייצוג בדיני משפחה, גירושין וגישור זוגי באזור הצפון עם הסמכות נילוות של יועץ זוגי בכיר ויועץ מיני, ובאתר האינטרנט rcohen-law.co.il.
חוק יחסי ממון בין בני זוג הוא אחד מחוקי המפתח בדיני הגירושין והוא קובע את חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של פרידה וגירושין.
דהיינו: על פי החוק כל הרכוש שצברו בני הזוג במהלך נישואיהם, הוא רכוש משותף והוא יחולק ביניהם בשיוויוניות. חלק זה נקרא איזון משאבים שבחוק יחסי ממון ביו בני זוג והוא יחול ככלל אלא אם התקיימו אחד משני החריגים הבאים: בני הזוג ערכו לפני או אחרי נישואיהם, הסכם ממון, או לחילופין ערכו חלוקת רכוש במסגרת הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין.
על פניו, הסדר איזון המשאבים שבחוק חל רק על רכוש אשר נצבר במהלך הנישואין, אולם , גם רכוש אשר נקנה או ניתן במתנה ו/או בירושה, טרם הנישואין או במהלכם יכול להיכלל בחלוקת המשאבים בתנאי שהוכחה כוונת שיתוף בנכסים הללו ע"י הצד המבקש.
משכך, זוגות רבים בוחרים כיום לפנות לעורך דין העוסק בגישור בדיני משפחה לשם עריכת הסכם ממון בין בני זוג אשר יספק להם הגנה על רכושם ואף ימנע סכסוך משפטי על רקע כלכלי בעת פרידה וגירושין.

שלח בפייסבוק
צייץ בטוויטר
שלח בוואטסאפ
שתף במייל

סרטונים נוספים בנושא

סרטון של עו"ד רפאל כהן על חוק יחסי ממון בין בני זוג

עו"ד כהן בעל שני תארים אקדמיים ומגוון לימודי תעודה בגישור זוגי ומשפחתי ונותן ייעוץ משפטי ראשוני בהתנדבות במסגרת שירות ייעוץ לאזרח בעפולה והאזור. עו"ד כהן מתמחה בתחום דיני משפחה והמעמד האישי על כל רבדיו תוך שימת דגש על מתן מענה וליווי אישי לכל לקוח לפי צרכיו ומטרותיו הייחודיים.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 054-7911163
פתח
1
איך אפשר לעזור?
שלום וברכה
Call Now Button