גישור זוגי

עו"ד כהן, עוסק בדיני משפחה וגישור זוגי, חבר לשכת עו"ד בישראל ובהסמכתו בין היתר לימודי תעודה כמגשר כללי, מגשר זוגי ומשפחתי,יועץ זוגי, יועץ זוגי בכיר ויועץ מיני.

ארגז הכלים הרב העומד לרשות עו"ד כהן לצד ניסיונו המקצועי הינו ייחודי בתחומו במטרה להפוך את הליך הגישור הזוגי משפחתי לתחום ייחודי ומקצועי בפני עצמו, הראוי לתשומת לב מיוחדת בגלל רגישותו האמוציונאלית, מורכבותו האישית  ומהותו המשפטית.

הנישואין/ זוגיות  משולים לקופסה שמקבלים אותה בתחילתם. הקופסה ארוזה יפה, בני הזוג חושבים שהיא מלאה בממתקים, אולם, הם אינם יודעים שהקופסה ריקה והם אלה שייבחרו במה למלא אותה במשך הזמן .

מישהו חכם אמר: האהבה גורמת לזמן לעבור, ואילו הזמן, גורם לאהבה לעבור !

רקע: הזוגיות הפכה להיות זרה !משברים בחיי הנישואין !חוסר תקשורת והידברות ! יחסי אישות שאבדו בדרך ! למעשה הזוגיות  והתא המשפחתי נמצאים בדרך ללא מוצא ובמדרון תלול וחלקלק.

לפני  שמאבדים שליטה ו"יורים לכל הכיוונים" אפשר ורצוי מאוד להסתייע  במגשר זוגי משפחתי שהינו עו"ד העוסק בדיני משפחה מקצועי ומיומן.

ככלל, דרכיהם של מגשרים רצופה באתגרים ומטרתם העיקרית להפוך את מה שנראה בלתי מושג ומורכב לאפשרי. ע"י אבחון כל אחד בנפרד ויחדיו של בני הזוג את מהות המשבר כמו גם העמדות, הצרכים וסדרי העדיפויות .  בסופו של הליך להגיע להבנות וכריתת הסכם שללא ספק ישפיע באופן חיובי על עתיד בני הזוג  באופן משמעותי ביחס להליך משפטי.

למעט מקרים חריגים, בו מתבקש לנהל הליכים בבית המשפט,ו/או בבית הדין הרבני, גישור זוגי היא הדרך המומלצת לפתרון סכסוכים ויצירת הסכמות בין בני זוג, בין אם מדובר ברצון משותף לפתור את המחלוקות בהסכם שלום בית ובין אם פניכם לגירושין או הסכם המשלב את שניהם יחד.

כאשר ישנה החלטה על פרידה , יש משקל עצום לדרך בה נפרדים ולבניית המשך מערכת היחסים עם מי שאינו עוד בן – בת זוגי.

בחירת מגשר

בחירה נכונה של מגשר מקצועי הינה המפתח להצלחה.  מגשר זוגי מוסמך, שהינו עו"ד העוסק  בדיני משפחה לרבות ניסוח הסכם משפטי, בנוסף לניסיונו ואישיותו , הם ארגז כלים ראוי והולם ביותר שעל בני הזוג לקחת בחשבון כמתכון להצלחת  הליך הגישור.

מה צריך לדעת לפני הליך גירושין בגישור

הדבר החשוב ביותר שזוגות צריכים לדעת לפני שהם מתחילים בגישור הוא שכל האפשרויות פתוחות בפניהם ושביכולתם להפוך את הגישור להזדמנות לשינוי ולשיפור משמעותי בחייהם. תהליך הגישור לרוב מורכב ומלא קשיים אך בסופו קרן אור ואופטימיות רבה.     ככל שהזוגות ידעו מוקדם יותר, כיצד הם רוצים שחייהם ייראו לאחר הגירושין, כך יהיה קל יותר להגדיר את מטרות הגישור ולפעול בצורה אופרטיבית  .

איך מתנהל תהליך גירושין בגישור

פגישת היכרות – חשוב לקיים פגישת היכרות עם המגשר כדי לתהות על קנקנו ולוודא שיש חיבור ואמון בין הזוג למגשר. במהלך הפגישה יסביר המגשר כיצד הוא מנהל את התהליך, מהם הכלים העומדים לרשותו, כיצד הוא פועל לפתור מחלוקות שנראות בלתי פתירות ועונה על שאלות  בהקשר להליך הגישור לניסיונו ועלותו.

.ייעוץ, גישור ובניית הסכמים זוגיים

משבר בזוגיות מעורר אצל רבים את השאלה אם להתגרש או לא להתגרש.

רגע לפני שאתם שוקלים  להתגרש,  נכון לבחון היטב את הסיכונים ואת הסיכויים לקראת ההחלטה, ואת הקשר הזוגי כולו.   לעתים, גירושין הם האפשרות הנבונה בשביל הזוג ובשביל הילדים הקטינים ככל שישנם.

האפשרות להגיש תביעה משפטית בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה היא תמיד אופציה קיימת.

חשוב וראוי לומר שקשה מאוד לשמור על קשר ועל יחסים תקינים בתום הליך גירושין רווי יצרים שמתקיים בין הצדדים בבתי משפט .

בגישור הפונה לקראת פרידה וגירושין  דנים בכל הסוגיות הנוגעות לגירושים, כגון:  איך מחלקים את הרכוש המשותף, משמורת והסדרי הראיה/ זמני שהות  ,חלוקת זמן הורי, חינוך, מזונות ועוד.  עד לעריכת מסמך הסכמות משפטי המקבל תוקף של פסק דין.

הזוגיות במדרון חלקלק ?

אפשר לעשות זאת אחרת, זה תלוי רק בכם

כיצד, ועם מי לעשות זאת !

סוגי הסכמים מובילים בין בני זוג

 1. הסכם פרידה וגירושין
  יצירת הסכם בין בני הזוג העוסק בהיבטים משפטיים ומעשיים המעגנים את כלל הסוגיות שבין הצדדים ללא צורך בהליכים משפטיים בבתי המשפט הגורמים  להוצאות כספיות רבות ומיותרות, עוגמת נפש רבה והשלכות עתידיות לבני הזוג ככלל ולילדיהם הקטינים ככל שיש בפרט.
 2. הסכם שלום בית/גירושין
  הסכם שלום בית ולחילופין גירושין – מתייחס באופן ממוקד לכל הסוגיות הנוגעות לפרידה עתידית וכוללות בין היתר, הסדרת הגירושין על כל מרכיביו, כך שבני הזוג יכולים להתמקד בשיקום  הזוגיות והתא המשפחתי ללא חששות בפני העתיד לבוא.

 3. הסכם חיים משותפים /הסכם זוגיות
  תכליתו הסדרת מערכת היחסים והממון שבין ידועים בציבור.

 4. הסכם ממון
  טרום נישואין או במהלך הנישואים- קובע מראש, את אופן חלוקת הרכוש והזכויות במקרה של פרידת בני הזוג. יתרונו, מניעת מחלוקות עתידיות על זכויות רכושיות וכספיות אישיות של כל אחד מבני הזוג.

 5. הסכם הורות משותפת
  משמעותו זוג  אנשים אשר מעוניינים להביא ילד משותף לעולם ללא בניית קשר זוגי ונישואין ביניהם.

עו"ד רפאל כהן

עו"ד כהן בעל שני תארים אקדמיים ומגוון לימודי תעודה בגישור זוגי ומשפחתי ונותן ייעוץ משפטי ראשוני בהתנדבות במסגרת שירות ייעוץ לאזרח בעפולה והאזור. עו"ד כהן מתמחה בתחום דיני משפחה והמעמד האישי על כל רבדיו תוך שימת דגש על מתן מענה וליווי אישי לכל לקוח לפי צרכיו ומטרותיו הייחודיים.

5/5
לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 054-7911163

מאמרים

פתח
1
איך אפשר לעזור?
שלום וברכה
Call Now Button